Kancelaria Krzeszewski & Partnerzy na łamach “Fakt.pl” zajęła się analizą prawa budowlanego, które we wrześniu 2020 roku przeszło swoistą rewolucję. Nowe przepisy mogą być bardzo istotne zwłaszcza dla osób, które bez pozwolenia wybudowały na swojej działce dom czy też altankę. Teraz otwiera się przed nimi szansa na uniknięcie kary za taką samowolę.

Jak obecnie można zalegalizować dom lub altankę posadowioną już na działce? W jaki sposób uniknąć kary za samowolę budowlaną, która wcześniej groziła takim osobom? Nowe, bardzo obszerne, zmiany w prawie budowlanym umożliwiają to. Dlatego określa się je również jako tzw. amnestię budowlaną.

Warto również dodać, że w nowym prawie budowlanym usystematyzowano wykaz obiektów budowlanych, które wymagają pozwolenia, a które nie. Bardziej przejrzysta lista, którą sporządził ustawodawca, z pewnością pomoże zainteresowanym odpowiednio zaplanować inwestycje na swoich działkach i nie narazić się na surowe kary czy nieprzyjemne „przepychanki” z urzędami.

Zapraszamy Państwa do lektury na łamach Fakt.pl. Pod wskazanym poniżej linkiem można zapoznać się z tym, istotnym dla wielu, zagadnieniem, w którym znajdziecie Państwo naszą opinię.

Jak zalegalizować samowole budowlaną. Ważne zmiany w prawie.

Zmian jest znacznie więcej. Warto również zapamiętać, że obowiązujący dotychczas projekt budowlany został podzielony na trzy dokumenty:

– projekt zagospodarowania działki lub terenu;

– projekt architektoniczno-budowlany;

– projekt techniczny.

Według ustawodawcy podział ten ma jasno wskazać na odpowiedzialnych za poszczególne procesy, a tym samym przyśpieszyć wydawanie decyzji.  Z doświadczenia życia kancelarii wiemy już, że podział ten budzi Państwa obawy, często zasadne ze względu na doświadczenia naszych Klientów z organami administracji publicznej.

Macie Państwo problem związany z legalizacją tzw. samowoli budowlanej? Potrzebujecie Państwo wsparcia skutecznej i doświadczonej kancelarii w tematyce związanej z prawem budowlanym i nowymi zmianami prawnymi, jakie obowiązują od września 2020 roku? Kancelaria Krzeszewski i Partnerzy pomaga zainteresowanym. Wystarczy skontaktować się z nami pod adresem mailowym kancelaria@krzeszewski.com lub zadzwonić pod numerem telefonu (+48) 22 100 44 58.

logo-footer