Flaga Unii Europejskiej

Część przedsiębiorców, zorientowanych już w tematyce ogłoszeń zamówień publicznych, doskonale zna nazwę TED. Dla innych, którzy np. dopiero zaczynają interesować się zamówieniami publicznymi, może brzmieć ona obco. Co to jest TED? Jest to internetowy system związany z europejskimi zamówieniami publicznymi. Nazwa TED jest skrótem i oznacza Tenders Electronic Daily. Jest to cyfrowa wersja „Suplementu do Dziennika Urzędowego Unii Europejskiej”.

Co to jest TED? Czy TED jest płatny?

TED zapewnia bezpłatny dostęp do ogłoszeń o zamówieniach publicznych, które publikowane są zarówno w Unii Europejskiej (w tym także w Polsce), Europejskim Obszarze Gospodarczym, a także na terenie innych krajów.

TED zatem jest bezpłatnym narzędziem, która ma wspomóc przedsiębiorców w efektywnej realizacji ogłoszeń o zamówieniach publicznych.

Co to jest TED? Ile jest tam ogłoszeń o zamówieniach publicznych?

Na platformie TED pojawia się tygodniowo ok. 2 500 ogłoszeń o zamówieniach publicznych. Zamieszczane są one od poniedziałku do piątku.

Informacje zamieszczane w TED są weryfikowane i pochodzą od instytucji unijnych.

Co to jest TED? Wartość zamówień publicznych z TED

Ogłoszenia o zamówieniach publicznych zawarte w TED to gigantyczny rynek i możliwość rozwoju dla podmiotów gospodarczych.

Rocznie w serwisie TED publikowanych jest 746 tys. ogłoszeń o udzieleniu zamówienia. 235  tys. z nich to zaproszenia do składania oferty o łącznej wartości rzędu 545 mld euro.

Co to jest TED? Czy TED jest po polsku?

Tak. Platforma TED jest również po polsku.

Użytkownicy mają możliwość skorzystania z 24 języków urzędowych. Poza naszym ojczystym językiem są to: angielski, niemiecki, francuski, włoski, hiszpański, niderlandzki, szwedzki, grecki, rumuński, czeski, portugalski, bułgarski, węgierski, duński, słowacki, fiński, litewski, łotewski, estoński, słoweński, irlandzki, maltański, chorwacki.

Co to jest TED? Jaką funkcjonalność oferuje TED?

TED to gigantyczna baza ogłoszeń o zamówieniach publicznych. Użytkownik może przeglądać i wyszukiwać ogłoszenia dostosowane do jego potrzeb i wymogów np. sortować po kraju, czy regionie albo branży.

Użytkownicy serwisu TED mogą nie tylko przeglądać ogłoszenia o zamówieniach publicznych, ale także dostosować ustawienia profilu do swoich potrzeb, uzyskiwać potrzebne informacje przez adres e-mail, korzystać z kanałów i czytników RSS.

Co to jest TED? Pod jakim adresem go znajdę?

TED jest dostępny pod tym linkiem – TED ogłoszenia o zamówieniach publicznych.

Kancelaria Krzeszewski & Partnerzy kompleksowo wspiera podmioty w zakresie zamówień publicznych, zarówno Wykonawców, jak i Zamawiających. Doradzamy w skomplikowanym procesie zamówień publicznych, opracowujemy skuteczne strategie, jak również pomagamy w „drobniejszej” problematyce, która może utrudnić skuteczną realizację zamówienia publicznego.

logo-footer