Papieros na balkonie. Poręcz.

16 lipca 2021 roku mec. Klaudia Podgórna-Starszyk z kancelarii Krzeszewski & Partnerzy wystąpiła w roli eksperta w audycji emitowanej na falach Radia SuperNova.

Audycja dotyczyła pomysłu warszawskiej radnej, Renaty Niewiteckiej. Według proponowanego przez nią projektu obywatelskiego palenie na balkonie miałoby zostać… zakazane. Koncepcja budzi sporo kontrowersji. Niektórzy mocno wspierają p. Niewitecką, znaleźć można licznych przeciwnych, nie wyobrażających sobie dnia bez popularnego “dymka” na balkonie lub zaznaczających, że takie działanie to ograniczenie swobód obywatelskich.

Czy można zabronić palenia na balkonie?

Mec. Klaudia Podgórna-Starszyk z kancelarii Krzeszewski & Partnerzy skoncentrowała się wyłącznie na aspektach prawnych. Jak to więc wygląda w praktyce? Wspólnoty, czy spółdzielnie nie mają uprawnień w ingerowanie w poszczególne lokale, jeśli przyjmiemy, że balkon to cześć lokalu, to tego typu zakaz będzie w praktyce martwy i niezwykle trudny do wyegzekwowania.

Zapis z audycji znajduje się pod tym linkiem: Audycja Radia SuperNova z mec. Klaudią Podgórna-Starszyk z kancelarii Krzeszewski & Partnerzy.

logo-footer